Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MS621T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MS621T with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MS621T
| Part No | MS621T |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko Instruments, Inc. |
| Description | BATTERY LITH 3V 3MAH COIN 6.8MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Discharge Rate: | 15µA |
|---|---|
| Standard Charge Current: | 15µA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Coin, 6.8mm 3V Lithium Battery Rechargeable (Secondary) 3mAh |
| Battery Chemistry: | Lithium |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Weight: | 0.23g |
| Shipping Info: | Due to restrictions, only ground shipment is allowed. |
| Voltage - Rated: | 3V |
| Termination Style: | Requires Holder |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.27" Dia x 0.08" H (6.8mm x 2.1mm) |
| Series: | MS621T |
| Battery Cell Size: | Coin, 6.8mm |
| Standard Charge Time: | - |
| Other Names: | 728-1078 |
| Capacity: | 3mAh |
Introduce
We can supply MS621T , send us a request quote to request MS621T pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MS621T.The price and lead time for MS621T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MS621T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







