Buy MS18130-2BH with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MS18130-2BH
Part No MS18130-2BH
Manufacturer Dale / Vishay
Description IM-4 .22 20% MS18130-2 B08
Data sheet
Tolerance:±20%
Current - Saturation:-
Package / Case:Axial
Material - Core:Phenolic
Mounting Type:Through Hole
Packaging:-
Supplier Device Package:Axial
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:220nH Unshielded Molded Inductor 1.81A 55 mOhm Max Axial
Inductance Frequency - Test:25MHz
Shielding:Unshielded
Inductance:220nH
Height - Seated (Max):-
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:450MHz
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)
Series:MS18130
Q @ Freq:50 @ 25MHz
DC Resistance (DCR):55 mOhm Max
Type:Molded
Features:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Current Rating:1.81A