Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MS18130-14ST with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MS18130-14ST with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MS18130-14ST
| Part No | MS18130-14ST |
|---|---|
| Manufacturer | Dale / Vishay |
| Description | IM-4 3.3 10% MS18130-14 RJ4 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Axial |
| Material - Core: | Phenolic |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | - |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 3.3µH Unshielded Molded Inductor 300mA 2 Ohm Max Axial |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 3.3µH |
| Height - Seated (Max): | - |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 110MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm) |
| Series: | MS18130 |
| Q @ Freq: | 33 @ 7.9MHz |
| DC Resistance (DCR): | 2 Ohm Max |
| Type: | Molded |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 300mA |
Introduce
We can supply MS18130-14ST , send us a request quote to request MS18130-14ST pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MS18130-14ST.The price and lead time for MS18130-14ST depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MS18130-14ST.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for MS18130-14ST
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
MS180LH3-HRMJ-040V300A | Hirose | CBL ASSY JACK-PLUG 11.811" | RFQ >> |
![]() |
MS18130-10BH | Dale / Vishay | IM-4 1.5 10% MS18130-10 B08 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-10RU | Dale / Vishay | IM-4 1.5 10% MS18130-10 R36 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-10SH | Dale / Vishay | IM-4 1.5 10% MS18130-10 RJ1 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-10ST | Dale / Vishay | IM-4 1.5 10% MS18130-10 RJ4 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-11BH | Dale / Vishay | IM-4 1.8 10% MS18130-11 B08 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-11RU | Dale / Vishay | IM-4 1.8 10% MS18130-11 R36 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-11SH | Dale / Vishay | IM-4 1.8 10% MS18130-11 RJ1 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-11ST | Dale / Vishay | IM-4 1.8 10% MS18130-11 RJ4 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-12BH | Dale / Vishay | IM-4 2.2 10% MS18130-12 B08 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-12RU | Dale / Vishay | IM-4 2.2 10% MS18130-12 R36 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-12SH | Dale / Vishay | IM-4 2.2 10% MS18130-12 RJ1 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-12ST | Dale / Vishay | IM-4 2.2 10% MS18130-12 RJ4 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-13BH | Dale / Vishay | IM-4 2.7 10% MS18130-13 B08 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-13RU | Dale / Vishay | IM-4 2.7 10% MS18130-13 R36 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-14BH | Dale / Vishay | IM-4 3.3 10% MS18130-14 B08 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-14RU | Dale / Vishay | IM-4 3.3 10% MS18130-14 R36 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-14SH | Dale / Vishay | IM-4 3.3 10% MS18130-14 RJ1 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-14ST | Dale / Vishay | IM-4 3.3 10% MS18130-14 RJ4 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-15BH | Dale / Vishay | IM-4 3.9 10% MS18130-15 B08 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-15RU | Dale / Vishay | IM-4 3.9 10% MS18130-15 R36 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-15SH | Dale / Vishay | IM-4 3.9 10% MS18130-15 RJ1 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-15ST | Dale / Vishay | IM-4 3.9 10% MS18130-15 RJ4 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-16BH | Dale / Vishay | IM-4 4.7 10% MS18130-16 B08 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-16RU | Dale / Vishay | IM-4 4.7 10% MS18130-16 R36 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-16SH | Dale / Vishay | IM-4 4.7 10% MS18130-16 RJ1 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-16ST | Dale / Vishay | IM-4 4.7 10% MS18130-16 RJ4 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-1BH | Dale / Vishay | IM-4 .15 20% MS18130-1 B08 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-1RU | Dale / Vishay | IM-4 .15 20% MS18130-1 R36 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-1SH | Dale / Vishay | IM-4 .15 20% MS18130-1 RJ1 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-1ST | Dale / Vishay | IM-4 .15 20% MS18130-1 RJ4 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-2BH | Dale / Vishay | IM-4 .22 20% MS18130-2 B08 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-2RU | Dale / Vishay | IM-4 .22 20% MS18130-2 R36 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-2SH | Dale / Vishay | IM-4 .22 20% MS18130-2 RJ1 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-2ST | Dale / Vishay | IM-4 .22 20% MS18130-2 RJ4 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-3BH | Dale / Vishay | IM-4 .33 20% MS18130-3 B08 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-3RU | Dale / Vishay | IM-4 .33 20% MS18130-3 R36 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-3SH | Dale / Vishay | IM-4 .33 20% MS18130-3 RJ1 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-3ST | Dale / Vishay | IM-4 .33 20% MS18130-3 RJ4 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-4BH | Dale / Vishay | IM-4 .47 20% MS18130-4 B08 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-4RU | Dale / Vishay | IM-4 .47 20% MS18130-4 R36 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-4SH | Dale / Vishay | IM-4 .47 20% MS18130-4 RJ1 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-4ST | Dale / Vishay | IM-4 .47 20% MS18130-4 RJ4 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-5BH | Dale / Vishay | IM-4 .56 10% MS18130-5 B08 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-5SH | Dale / Vishay | IM-4 .56 10% MS18130-5 RJ1 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-6BH | Dale / Vishay | IM-4 .68 10% MS18130-6 B08 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-6RU | Dale / Vishay | IM-4 .68 10% MS18130-6 R36 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-6SH | Dale / Vishay | IM-4 .68 10% MS18130-6 RJ1 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-6ST | Dale / Vishay | IM-4 .68 10% MS18130-6 RJ4 | RFQ >> |
![]() |
MS18130-7BH | Dale / Vishay | IM-4 .82 10% MS18130-7 B08 | RFQ >> |






