Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMSD459A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MMSD459A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MMSD459A
| Part No | MMSD459A |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | DIODE GEN PURP SOD123 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOD-123 |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOD-123 |
| Speed: | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard Surface Mount SOD-123 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 150°C (Max) |
| Capacitance @ Vr, F: | - |
| Series: | - |
| Base Part Number: | MMSD459 |
| Other Names: | MMSD459A-ND MMSD459ATR |
| Current - Average Rectified (Io): | - |
Introduce
We can supply MMSD459A , send us a request quote to request MMSD459A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MMSD459A.The price and lead time for MMSD459A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MMSD459A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






