Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MMSD301T1G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MMSD301T1G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MMSD301T1G
| Part No | MMSD301T1G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD123 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOD-123 |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | SOD-123 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 30V 200mA (DC) Surface Mount SOD-123 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 600mV @ 10mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 200nA @ 25V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 28 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 125°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 1.5pF @ 0V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V |
| Base Part Number: | MMSD301 |
| Other Names: | MMSD301T1GOS MMSD301T1GOS-ND MMSD301T1GOSCT |
| Current - Average Rectified (Io): | 200mA (DC) |
Introduce
We can supply MMSD301T1G , send us a request quote to request MMSD301T1G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MMSD301T1G.The price and lead time for MMSD301T1G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MMSD301T1G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






