Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MLFA25FTC68R0 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MLFA25FTC68R0 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MLFA25FTC68R0
| Part No | MLFA25FTC68R0 |
|---|---|
| Manufacturer | Stackpole Electronics, Inc. |
| Description | RES MELF 68 OHM 1% 0.4W 1% 0204 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | MELF, 0204 |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Supplier Device Package: | 0204 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 68 Ohms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Automotive AEC-Q200 Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 28 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | MLFA |
| Power (Watts): | 0.4W, 2/5W |
| Other Names: | MLFA25FTC68R0DKR |
| Resistance: | 68 Ohms |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply MLFA25FTC68R0 , send us a request quote to request MLFA25FTC68R0 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MLFA25FTC68R0.The price and lead time for MLFA25FTC68R0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MLFA25FTC68R0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





