Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MLFA25FTC300R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MLFA25FTC300R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MLFA25FTC300R
| Part No | MLFA25FTC300R |
|---|---|
| Manufacturer | Stackpole Electronics, Inc. |
| Description | RES MELF 300 OHM 1% 0.4W 1% 0204 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Package / Case: | MELF, 0204 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 0204 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 300 Ohms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Automotive AEC-Q200 Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 28 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±50ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | MLFA |
| Power (Watts): | 0.4W, 2/5W |
| Other Names: | MLFA25FTC300RTR |
| Resistance: | 300 Ohms |
| Features: | Automotive AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply MLFA25FTC300R , send us a request quote to request MLFA25FTC300R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MLFA25FTC300R.The price and lead time for MLFA25FTC300R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MLFA25FTC300R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





