Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MKV30F128VLF10P with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MKV30F128VLF10P with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MKV30F128VLF10P
| Part No | MKV30F128VLF10P |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MCU 32BIT 128KB FLASH 48LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 2x16b, D/A 1x12b |
|---|---|
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Package / Case: | 48-LQFP |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 48-LQFP (7x7) |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 32-Bit |
| Number of I/O: | 35 |
| Speed: | 100MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | ARM® Cortex®-M4 Kinetis KV Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 128KB (128K x 8) FLASH 48-LQFP (7x7) |
| Connectivity: | I²C, SPI, UART/USART |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.71 V ~ 3.6 V |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M4 |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Kinetis KV |
| Oscillator Type: | Internal |
| Other Names: | 935325999557 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Peripherals: | DMA, PWM, WDT |
Introduce
We can supply MKV30F128VLF10P , send us a request quote to request MKV30F128VLF10P pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MKV30F128VLF10P.The price and lead time for MKV30F128VLF10P depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MKV30F128VLF10P.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






