Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MKV11Z128VFM7P with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MKV11Z128VFM7P with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MKV11Z128VFM7P
| Part No | MKV11Z128VFM7P |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | KV11 128 RP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 2x16b, D/A 1x12b |
|---|---|
| RAM Size: | 16K x 8 |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 32-QFN (5x5) |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 32-Bit |
| Number of I/O: | 28 |
| Speed: | 75MHz |
| Detailed Description: | ARM® Cortex®-M0+ Kinetis KV Microcontroller IC 32-Bit 75MHz 128KB (128K x 8) FLASH 32-QFN (5x5) |
| Connectivity: | CANbus, I²C, SPI, UART/USART |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.71 V ~ 3.6 V |
| Core Processor: | ARM® Cortex®-M0+ |
| Program Memory Size: | 128KB (128K x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Kinetis KV |
| Oscillator Type: | Internal |
| Other Names: | 935345561557 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, WDT |
Introduce
We can supply MKV11Z128VFM7P , send us a request quote to request MKV11Z128VFM7P pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MKV11Z128VFM7P.The price and lead time for MKV11Z128VFM7P depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MKV11Z128VFM7P.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





