Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MDQ-12 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MDQ-12 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MDQ-12
| Part No | MDQ-12 |
|---|---|
| Manufacturer | Bussmann (Eaton) |
| Description | BUSS SMALL DIMENSION FUSE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" |
|---|---|
| Mounting Type: | Holder |
| Packaging: | - |
| Fuse Type: | Cartridge, Glass |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Response Time: | Slow |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 35A |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm) |
| Color: | - |
| Series: | MDQ |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Approvals: | CSA, UL |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 12A |
Introduce
We can supply MDQ-12 , send us a request quote to request MDQ-12 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MDQ-12.The price and lead time for MDQ-12 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MDQ-12.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for MDQ-12
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
MDQ-1-1/2 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-1-1/4 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-1-2/10 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-1-6/10 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-1-8/10 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-1/10 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-1/100 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-1/16 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-1/2 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-1/32 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-1/4 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-1/8 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-10 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-12 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-15 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-15/100 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-2 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-2-1/2 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-2-1/4 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-2-8/10 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-2/10 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-3 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-3-2/10 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-3/10 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-3/16 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-3/4 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-3/8 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-4 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-4/10 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-5 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-6 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-7 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-7-1/2 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-7/10 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-8 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-8/10 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
![]() |
MDQ-9 | Bussmann (Eaton) | BUSS SMALL DIMENSION FUSE | RFQ >> |
| MDQ-V-10 | Bussmann (Eaton) | FUSE GLASS 10A 32VAC 3AB 3AG | RFQ >> |





