Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBRH20035R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MBRH20035R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MBRH20035R
| Part No | MBRH20035R |
|---|---|
| Manufacturer | GeneSiC Semiconductor |
| Description | DIODE SCHOTTKY 35V 200A D-67 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | D-67 |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky, Reverse Polarity |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | D-67 |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky, Reverse Polarity 35V 200A Chassis Mount D-67 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 650mV @ 200A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5mA @ 20V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Capacitance @ Vr, F: | - |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 35V |
| Other Names: | MBRH20035RGN |
| Current - Average Rectified (Io): | 200A |
Introduce
We can supply MBRH20035R , send us a request quote to request MBRH20035R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MBRH20035R.The price and lead time for MBRH20035R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MBRH20035R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





