Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBMK2520H1R5M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MBMK2520H1R5M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MBMK2520H1R5M
| Part No | MBMK2520H1R5M |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 1.5H 1.5A 106 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 1.5µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 106 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 1.5A |
| Current - Saturation: | 2.05A |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Material - Core: | Metal |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 1.5µH Shielded Wirewound Inductor 1.5A 106 mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Series: | MCOIL™, MB, H Type |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-4721-2 LQ MBMK2520H1R5M |
Introduce
We can supply MBMK2520H1R5M , send us a request quote to request MBMK2520H1R5M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MBMK2520H1R5M.The price and lead time for MBMK2520H1R5M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MBMK2520H1R5M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





