Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBMK2520H3R3M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MBMK2520H3R3M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MBMK2520H3R3M
| Part No | MBMK2520H3R3M |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 3.3H 970MA 260 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 3.3µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 260 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 970mA |
| Current - Saturation: | 1.4A |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Material - Core: | Metal |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 3.3µH Shielded Wirewound Inductor 970mA 260 mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Series: | MCOIL™, MB, H Type |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-4723-2 LQ MBMK2520H3R3M |
Introduce
We can supply MBMK2520H3R3M , send us a request quote to request MBMK2520H3R3M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MBMK2520H3R3M.The price and lead time for MBMK2520H3R3M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MBMK2520H3R3M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





