Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy M27/370-39 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy M27/370-39 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
M27/370-39
| Part No | M27/370-39 |
|---|---|
| Manufacturer | API Delevan |
| Description | FIXED IND 1.5MH 340MA 3 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±15% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Inductance: | 1.5mH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 17 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.286" (7.26mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 3 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Current Rating: | 340mA |
| Current - Saturation: | 160mA |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Detailed Description: | 1.5mH Unshielded Wirewound Inductor 340mA 3 Ohm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.880" L x 0.330" W (22.35mm x 8.38mm) |
| Series: | Military, MIL-PRF-27/370, MIL8532 |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 1134-1146-1 1134-1146-1-MIL |
Introduce
We can supply M27/370-39 , send us a request quote to request M27/370-39 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number M27/370-39.The price and lead time for M27/370-39 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part M27/370-39.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





