Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LV8086T-MPB-E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LV8086T-MPB-E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LV8086T-MPB-E
| Part No | LV8086T-MPB-E |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC MOTOR DRIVER PAR TSSOP-24 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Package / Case: | 24-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 24-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Motor Driver Bi-CMOS Parallel 24-TSSOP |
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
| Voltage - Load: | 2 V ~ 7 V |
| Interface: | Parallel |
| Step Resolution: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Brushed DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Series: | - |
| Current - Output: | 1.4A |
| Technology: | Bi-CMOS |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 75°C (TA) |
| Output Configuration: | Half Bridge (4) |
Introduce
We can supply LV8086T-MPB-E , send us a request quote to request LV8086T-MPB-E pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LV8086T-MPB-E.The price and lead time for LV8086T-MPB-E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LV8086T-MPB-E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





