Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQM18PN2R2MFHD with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LQM18PN2R2MFHD with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LQM18PN2R2MFHD
| Part No | LQM18PN2R2MFHD |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | FIXED IND 2.2UH 700MA 375 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 2.2µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.75mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 80MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 475 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 700mA |
| Current - Saturation: | 300mA |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 2.2µH Shielded Multilayer Inductor 700mA 475 mOhm Max 0603 (1608 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | LQM18 |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Multilayer |
| Other Names: | 490-9571-2 |
Introduce
We can supply LQM18PN2R2MFHD , send us a request quote to request LQM18PN2R2MFHD pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LQM18PN2R2MFHD.The price and lead time for LQM18PN2R2MFHD depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LQM18PN2R2MFHD.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





