Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQM18NNR82K00D with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LQM18NNR82K00D with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LQM18NNR82K00D
| Part No | LQM18NNR82K00D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | FIXED IND 820NH 35MA 2.1 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 820nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 85MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 2.1 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 35mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Detailed Description: | 820nH Shielded Multilayer Inductor 35mA 2.1 Ohm Max 0603 (1608 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 25MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Series: | LQM18 |
| Q @ Freq: | 15 @ 25MHz |
| Type: | Multilayer |
| Other Names: | 490-6679-1 |
Introduce
We can supply LQM18NNR82K00D , send us a request quote to request LQM18NNR82K00D pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LQM18NNR82K00D.The price and lead time for LQM18NNR82K00D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LQM18NNR82K00D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





