Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQH43MN1R2M03L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LQH43MN1R2M03L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LQH43MN1R2M03L
| Part No | LQH43MN1R2M03L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | FIXED IND 1.2UH 500MA 200 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 1.2µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.80mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 100MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 200 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 500mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 1.2µH Unshielded Wirewound Inductor 500mA 200 mOhm Max 1812 (4532 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Series: | LQH43 |
| Q @ Freq: | 20 @ 1MHz |
| Type: | Wirewound |
Introduce
We can supply LQH43MN1R2M03L , send us a request quote to request LQH43MN1R2M03L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LQH43MN1R2M03L.The price and lead time for LQH43MN1R2M03L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LQH43MN1R2M03L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





