Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQH43CN2R7M33L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LQH43CN2R7M33L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LQH43CN2R7M33L
| Part No | LQH43CN2R7M33L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | FIXED IND 2.7UH 1.8A 53 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 1812 (4532 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 2.7µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.80mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 50MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 69 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 1.8A |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 2.7µH Unshielded Wirewound Inductor 1.8A 69 mOhm Max 1812 (4532 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Series: | LQH43 |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
Introduce
We can supply LQH43CN2R7M33L , send us a request quote to request LQH43CN2R7M33L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LQH43CN2R7M33L.The price and lead time for LQH43CN2R7M33L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LQH43CN2R7M33L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





