Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQH2MPNR47NGRL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LQH2MPNR47NGRL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LQH2MPNR47NGRL
| Part No | LQH2MPNR47NGRL |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | FIXED IND 470NH 1.06A 216 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±30% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0806 (2016 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 470nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 120MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 216 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 1.06A |
| Current - Saturation: | 1.95A |
| Package / Case: | 0806 (2016 Metric) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Detailed Description: | 470nH Shielded Wirewound Inductor 1.06A 216 mOhm Max 0806 (2016 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
| Series: | LQH2 |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 490-15923-1 |
Introduce
We can supply LQH2MPNR47NGRL , send us a request quote to request LQH2MPNR47NGRL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LQH2MPNR47NGRL.The price and lead time for LQH2MPNR47NGRL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LQH2MPNR47NGRL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





