Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQH2HPN6R8MJRL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LQH2HPN6R8MJRL with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LQH2HPN6R8MJRL
| Part No | LQH2HPN6R8MJRL |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | FIXED IND 6.8UH 600MA 312 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 6.8µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 35MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 312 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 600mA |
| Current - Saturation: | 1.05A |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Detailed Description: | 6.8µH Shielded Wirewound Inductor 600mA 312 mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Series: | LQH2 |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 490-9905-1 |
Introduce
We can supply LQH2HPN6R8MJRL , send us a request quote to request LQH2HPN6R8MJRL pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LQH2HPN6R8MJRL.The price and lead time for LQH2HPN6R8MJRL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LQH2HPN6R8MJRL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





