Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LQH2HPN2R2MM0L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LQH2HPN2R2MM0L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LQH2HPN2R2MM0L
| Part No | LQH2HPN2R2MM0L |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Electronics |
| Description | FIXED IND 2.2UH 1.25A 176 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 1008 (2520 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 2.2µH Shielded Wirewound Inductor 1.25A 176 mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 2.2µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 10MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Series: | LQH2 |
| Q @ Freq: | - |
| DC Resistance (DCR): | 176 mOhm Max |
| Type: | Wirewound |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 1.25A |
Introduce
We can supply LQH2HPN2R2MM0L , send us a request quote to request LQH2HPN2R2MM0L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LQH2HPN2R2MM0L.The price and lead time for LQH2HPN2R2MM0L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LQH2HPN2R2MM0L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





