Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LL4448 L1G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LL4448 L1G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LL4448 L1G
| Part No | LL4448 L1G |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | DIODE GP 75V 150MA MINIMELF |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | Mini MELF |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 75V 150mA Surface Mount Mini MELF |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1V @ 100mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5µA @ 75V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 30 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -65°C ~ 175°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 4pF @ 0V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 75V |
| Other Names: | LL4448 L1GCT LL4448 L1GCT-ND LL4448L1GCT |
| Current - Average Rectified (Io): | 150mA |
| Reverse Recovery Time (trr): | 54ns |
Introduce
We can supply LL4448 L1G , send us a request quote to request LL4448 L1G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LL4448 L1G.The price and lead time for LL4448 L1G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LL4448 L1G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





