Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LL4448-GS08 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LL4448-GS08 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LL4448-GS08
| Part No | LL4448-GS08 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | DIODE GEN PURP 75V 150MA SOD80 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | DO-213AC, MINI-MELF, SOD-80 |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | SOD-80 MiniMELF |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 75V 150mA Surface Mount SOD-80 MiniMELF |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 720mV @ 5mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5µA @ 75V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -65°C ~ 175°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 4pF @ 0V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 75V |
| Base Part Number: | LL4448 |
| Other Names: | LL4448-GS08CT |
| Current - Average Rectified (Io): | 150mA |
| Reverse Recovery Time (trr): | 8ns |
Introduce
We can supply LL4448-GS08 , send us a request quote to request LL4448-GS08 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LL4448-GS08.The price and lead time for LL4448-GS08 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LL4448-GS08.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





