Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ISQ2X with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ISQ2X with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ISQ2X
| Part No | ISQ2X |
|---|---|
| Manufacturer | Isocom Components |
| Description | OPTOISO 3.75KV 4CH TRANS 16DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Number of Channels: | 4 |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Vce Saturation (Max): | - |
| Voltage - Isolation: | 3750Vrms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Current Transfer Ratio (Max): | 500% @ 10mA |
| Input Type: | DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Turn On / Turn Off Time (Typ): | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 1.2V |
| Output Type: | Transistor |
| Current Transfer Ratio (Min): | 100% @ 10mA |
| Rise / Fall Time (Typ): | 4µs, 3µs |
| Package / Case: | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Voltage - Output (Max): | 70V |
| Packaging: | Tube |
| Current - Output / Channel: | 50mA |
| Detailed Description: | Optoisolator Transistor Output 3750Vrms 4 Channel 16-DIP |
| Series: | - |
| Other Names: | ISQ2 ISQ2-ND |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 50mA |
Introduce
We can supply ISQ2X , send us a request quote to request ISQ2X pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ISQ2X.The price and lead time for ISQ2X depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ISQ2X.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





