Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ISQ2415A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ISQ2415A with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ISQ2415A
| Part No | ISQ2415A |
|---|---|
| Manufacturer | XP Power |
| Description | DC DC CONVERTER 15V 2W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | ITE (Commercial) |
|---|---|
| Package / Case: | 16-SMD Module, 6 Leads, Gull Wing |
| Voltage - Input (Min): | 21.6V |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Supplier Device Package: | - |
| Current - Output (Max): | 133mA |
| Detailed Description: | Isolated Module DC DC Converter 1 Output 15V 133mA 21.6V - 26.4V Input |
| Voltage - Isolation: | 6kV |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Efficiency: | 78% |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage - Output 2: | - |
| Size / Dimension: | 0.94" L x 0.54" W x 0.31" H (23.9mm x 13.7mm x 7.9mm) |
| Voltage - Output 1: | 15V |
| Series: | ISQ |
| Voltage - Output 4: | - |
| Power (Watts): | 2W |
| Voltage - Output 3: | - |
| Type: | Isolated Module |
| Voltage - Input (Max): | 26.4V |
| Number of Outputs: | 1 |
| Features: | SCP |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply ISQ2415A , send us a request quote to request ISQ2415A pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ISQ2415A.The price and lead time for ISQ2415A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ISQ2415A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





