Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IMN15124C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IMN15124C with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IMN15124C
| Part No | IMN15124C |
|---|---|
| Manufacturer | Crouzet |
| Description | IPD M12 NONSHLD 3W SPST 2M |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Sensor Type: | Inductive |
|---|---|
| Package / Case: | Cylinder, Threaded - M12 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Inductive Proximity Sensor 0.157" (4mm) IP67 Cylinder, Threaded - M12 |
| Voltage - Supply: | 10 V ~ 30 V |
| Shielding: | Unshielded |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Termination Style: | Cable Leads |
| Sensing Distance: | 0.157" (4mm) |
| Material - Body: | Nickel-Plated Brass |
| Indicator: | LED |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Response Frequency: | - |
| Ingress Protection: | IP67 |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 70°C |
| Output Type: | NPN-NO, 3-Wire |
Introduce
We can supply IMN15124C , send us a request quote to request IMN15124C pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IMN15124C.The price and lead time for IMN15124C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part IMN15124C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





