Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy IMN10T108 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy IMN10T108 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
IMN10T108
| Part No | IMN10T108 |
|---|---|
| Manufacturer | LAPIS Semiconductor |
| Description | DIODE ARRAY GP 80V 100MA 6SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SC-74, SOT-457 |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Supplier Device Package: | 6-SMD |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Array 3 Independent Standard 80V 100mA Surface Mount SC-74, SOT-457 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.2V @ 100mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 100nA @ 70V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Diode Configuration: | 3 Independent |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 150°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 100mA |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 80V |
| Base Part Number: | MN10 |
| Other Names: | IMN10T108DKR |
| Reverse Recovery Time (trr): | 4ns |
Introduce
We can supply IMN10T108 , send us a request quote to request IMN10T108 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number IMN10T108.The price and lead time for IMN10T108 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part IMN10T108.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






