Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HLC028R2GTTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HLC028R2GTTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HLC028R2GTTR
| Part No | HLC028R2GTTR |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | FIXED IND 8.2NH 315MA 800 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±2% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 8.2nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.018" (0.45mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 6GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 800 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 315mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 8.2nH Unshielded Multilayer Inductor 315mA 800 mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
| Inductance Frequency - Test: | 450MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm) |
| Series: | MLO™ |
| Q @ Freq: | 29 @ 450MHz |
| Type: | Multilayer |
| Other Names: | 478-7207-2 HLC028R2BTTR |
Introduce
We can supply HLC028R2GTTR , send us a request quote to request HLC028R2GTTR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HLC028R2GTTR.The price and lead time for HLC028R2GTTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HLC028R2GTTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





