Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy HLC022R0BTTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy HLC022R0BTTR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
HLC022R0BTTR
| Part No | HLC022R0BTTR |
|---|---|
| Manufacturer | AVX Corporation |
| Description | FIXED IND 2NH 596MA 180 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±0.1nH |
|---|---|
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Breakdown: | 0402 (1005 Metric) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 16 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.018" (0.45mm) |
| Hardware Type: | 2nH |
| Frequency - Self Resonant: | 180 mOhm Max |
| Frequency - Test: | 17GHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | - |
| Usage: | Unshielded |
| Description: | FIXED IND 2NH 596MA 180 MOHM SMD |
| Delay Time: | 450MHz |
| Polarization: | 0402 (1005 Metric) |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 596mA |
| Current - Saturation: | Non-Magnetic |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Part Number: | HLC022R0BTTR |
| Ratings: | - |
| Diameter - Shoulder: | 26 @ 450MHz |
| Size / Dimension: | 0.040" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm) |
| Series: | MLO™ |
| Type: | Multilayer |
| Other Names: | 478-7195-2 |
| Expanded Description: | 2nH Unshielded Multilayer Inductor 596mA 180 mOhm Max 0402 (1005 Metric) |
Introduce
We can supply HLC022R0BTTR , send us a request quote to request HLC022R0BTTR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number HLC022R0BTTR.The price and lead time for HLC022R0BTTR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part HLC022R0BTTR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





