Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy H4887RBZA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy H4887RBZA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
H4887RBZA
| Part No | H4887RBZA |
|---|---|
| Manufacturer | AMP Connectors / TE Connectivity |
| Description | RES 887 OHM 1/2W 0.1% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±0.1% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 887 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | Holco, Holsworthy |
| Power (Watts): | 0.5W, 1/2W |
| Other Names: | 8-1879688-9 8-1879688-9-ND |
| Resistance: | 887 Ohms |
| Features: | Pulse Withstanding |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply H4887RBZA , send us a request quote to request H4887RBZA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number H4887RBZA.The price and lead time for H4887RBZA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part H4887RBZA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





