Buy H4887RBYA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
H4887RBYA
Part No H4887RBYA
Manufacturer AMP Connectors / TE Connectivity
Description RES 887 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Detailed Description:887 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Pulse Withstanding Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Height - Seated (Max):-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)
Number of Terminations:2
Series:Holco, Holsworthy
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Other Names:8-1879658-9 8-1879658-9-ND
Resistance:887 Ohms
Features:Pulse Withstanding
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C