Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GLF2012T220K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy GLF2012T220K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
GLF2012T220K
| Part No | GLF2012T220K |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | FIXED IND 22UH 220MA 1 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Current - Saturation: | 75mA |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 22µH Shielded Wirewound Inductor 220mA 1 Ohm 0805 (2012 Metric) |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 22µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.053" (1.35mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | GLF |
| Q @ Freq: | - |
| DC Resistance (DCR): | 1 Ohm |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 445-3160-1 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 220mA |
Introduce
We can supply GLF2012T220K , send us a request quote to request GLF2012T220K pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number GLF2012T220K.The price and lead time for GLF2012T220K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part GLF2012T220K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





