Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy GLF201208T1R0M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy GLF201208T1R0M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
GLF201208T1R0M
| Part No | GLF201208T1R0M |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | FIXED IND 1UH 650MA 190 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Current - Saturation: | 340mA |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 0805 (2012 Metric) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 1µH Shielded Wirewound Inductor 650mA 190 mOhm 0805 (2012 Metric) |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 1µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Series: | GLF |
| Q @ Freq: | - |
| DC Resistance (DCR): | 190 mOhm |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 445-3618-2 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 650mA |
Introduce
We can supply GLF201208T1R0M , send us a request quote to request GLF201208T1R0M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number GLF201208T1R0M.The price and lead time for GLF201208T1R0M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part GLF201208T1R0M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





