Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FYPF1545DNTU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FYPF1545DNTU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FYPF1545DNTU
| Part No | FYPF1545DNTU |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220F |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-220-3 Full Pack |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | TO-220F |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 15A Through Hole TO-220-3 Full Pack |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 700mV @ 15A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1mA @ 45V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Diode Configuration: | 1 Pair Common Cathode |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -65°C ~ 150°C |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 15A |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 45V |
Introduce
We can supply FYPF1545DNTU , send us a request quote to request FYPF1545DNTU pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FYPF1545DNTU.The price and lead time for FYPF1545DNTU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FYPF1545DNTU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





