Buy FN5030-75-35 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FN5030-75-35
Part No FN5030-75-35
Manufacturer Schaffner EMC, Inc.
Description LINE FILTER 75A CHASSIS MOUNT
Data sheet
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):288V
Applications:General Purpose
Mounting Type:Chassis Mount
Configuration:Three Stage
Voltage - Rated AC:-
Current:75A
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated DC:-
Inductance:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):500V
Termination Style:Terminal Block, Wire Leads
Email:info@shengyuic.com
Series:FN 5030
Filter Type:Three Phase (Delta)
Other Names:296-809 801286 817-2497 FN5030-75-35-ND
Frequency - Operating:-
Approvals:-
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C