Buy FN5010-325-99 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FN5010-325-99
Part No FN5010-325-99
Manufacturer Schaffner EMC, Inc.
Description LINE FILTER 325A CHASSIS MOUNT
Data sheet
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):230V
Applications:Inverters, Power Drive Systems
Mounting Type:Chassis Mount
Configuration:Single Stage
Voltage - Rated AC:-
Current:325A
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated DC:-
Inductance:300µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):400V
Termination Style:Terminal Block
Email:info@shengyuic.com
Series:FN 5010
Filter Type:Three Phase (Delta)
Other Names:317-717
Frequency - Operating:-
Approvals:-
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C