Buy FN258-100-35 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FN258-100-35
Part No FN258-100-35
Manufacturer Schaffner EMC, Inc.
Description LINE FILTER 100A CHASSIS MOUNT
Data sheet
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):277V
Applications:Inverters, Power Drive Systems
Mounting Type:Chassis Mount
Configuration:Two Stage
Voltage - Rated AC:-
Current:100A
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated DC:-
Inductance:-
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):480V
Termination Style:Terminal Block
Email:info@shengyuic.com
Series:FN 258
Filter Type:Three Phase (Delta)
Other Names:292-725 800709 817-1086 FN 258 -100-35 FN25810035
Frequency - Operating:DC ~ 60Hz
Approvals:CSA, ENEC, UR
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C