Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FLEXI-TNC90-433 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FLEXI-TNC90-433 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FLEXI-TNC90-433
| Part No | FLEXI-TNC90-433 |
|---|---|
| Manufacturer | RF Solutions |
| Description | RF ANT 433MHZ WHIP TILT SMA MALE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 2 |
|---|---|
| Applications: | General Purpose |
| Mounting Type: | Connector Mount |
| Return Loss: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Detailed Description: | 433MHz General Purpose Whip, Tilt RF Antenna 2dBi Connector, SMA Male Connector Mount |
| Termination: | Connector, SMA Male |
| Number of Bands: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Gain: | 2dBi |
| Frequency Range: | - |
| Antenna Type: | Whip, Tilt |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Height (Max): | 5.650" (143.50mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Frequency (Center/Band): | 433MHz |
Introduce
We can supply FLEXI-TNC90-433 , send us a request quote to request FLEXI-TNC90-433 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FLEXI-TNC90-433.The price and lead time for FLEXI-TNC90-433 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FLEXI-TNC90-433.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






