Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy FLEXI-M4-868 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy FLEXI-M4-868 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
FLEXI-M4-868
| Part No | FLEXI-M4-868 |
|---|---|
| Manufacturer | RF Solutions |
| Description | RF ANT 868MHZ WHIP STR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| VSWR: | - |
|---|---|
| Applications: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Return Loss: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Detailed Description: | 868MHz Whip, Straight RF Antenna Screw-Mount Through Hole |
| Termination: | Screw-Mount |
| Number of Bands: | 1 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Gain: | - |
| Frequency Range: | - |
| Antenna Type: | Whip, Straight |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Height (Max): | 3.346" (85.00mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Frequency (Center/Band): | 868MHz |
Introduce
We can supply FLEXI-M4-868 , send us a request quote to request FLEXI-M4-868 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number FLEXI-M4-868.The price and lead time for FLEXI-M4-868 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part FLEXI-M4-868.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







