Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy F750J337MDC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy F750J337MDC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
F750J337MDC
| Part No | F750J337MDC |
|---|---|
| Manufacturer | Nichicon |
| Description | CAP TANT 330UF 6.3V 20% 2917 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±20% |
|---|---|
| Applications: | - |
| Tolerance: | 330µF |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Supplier Device Package: | D |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Lifetime @ Temp.: | 150 mOhm |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | F750J337MDC |
| Height - Seated (Max): | 0.122" (3.10mm) |
| Voltage - Rated: | 6.3V |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Series: | F75, Frameless™ |
| Type: | Conformal Coated |
| Other Names: | 493-3363-2 |
| Description: | CAP TANT 330UF 6.3V 20% 2917 |
| Voltage Rating - AC: | - |
| Polarization: | 2917 (7343 Metric) |
| Features: | General Purpose |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Expanded Description: | 330µF ±20% Conformal Coated Tantalum Capacitors 6.3V 2917 (7343 Metric) 150 mOhm |
Introduce
We can supply F750J337MDC , send us a request quote to request F750J337MDC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number F750J337MDC.The price and lead time for F750J337MDC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part F750J337MDC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







