Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EST0645T3R3NDGA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EST0645T3R3NDGA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
EST0645T3R3NDGA
| Part No | EST0645T3R3NDGA |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 3.3UH 3.5A 15MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±30% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 3.3µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 15 mOhm Max |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Current Rating: | 4A |
| Current - Saturation: | 3.5A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 3.3µH Unshielded Inductor 4A 15 mOhm Max Nonstandard |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.240" W (6.30mm x 6.10mm) |
| Series: | ES |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | - |
| Other Names: | 587-6223-2 LP EST0645T3R3NDGA |
Introduce
We can supply EST0645T3R3NDGA , send us a request quote to request EST0645T3R3NDGA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EST0645T3R3NDGA.The price and lead time for EST0645T3R3NDGA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part EST0645T3R3NDGA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





