Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EST0645T101MDGA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EST0645T101MDGA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
EST0645T101MDGA
| Part No | EST0645T101MDGA |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 100UH 550MA 320MOHM SM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 100µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 320 mOhm Max |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C |
| Current Rating: | 850mA |
| Current - Saturation: | 550mA |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Detailed Description: | 100µH Unshielded Inductor 850mA 320 mOhm Max Nonstandard |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.248" L x 0.240" W (6.30mm x 6.10mm) |
| Series: | ES |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | - |
| Other Names: | 587-6232-6 |
Introduce
We can supply EST0645T101MDGA , send us a request quote to request EST0645T101MDGA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EST0645T101MDGA.The price and lead time for EST0645T101MDGA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part EST0645T101MDGA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





