Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ES1JLWHRVG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ES1JLWHRVG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
ES1JLWHRVG
| Part No | ES1JLWHRVG |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | DIODE GEN PURP 600V 1A SOD123W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOD-123W |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOD123W |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 600V 1A Surface Mount SOD123W |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.7V @ 1A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5µA @ 600V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 175°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 20pF @ 4V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 600V |
| Other Names: | ES1JLWHRVGTR |
| Current - Average Rectified (Io): | 1A |
| Reverse Recovery Time (trr): | 35ns |
Introduce
We can supply ES1JLWHRVG , send us a request quote to request ES1JLWHRVG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ES1JLWHRVG.The price and lead time for ES1JLWHRVG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part ES1JLWHRVG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





