Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy EL223APBP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy EL223APBP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
EL223APBP
| Part No | EL223APBP |
|---|---|
| Manufacturer | Eveready (Energizer Battery Company) |
| Description | BATTERY LITHIUM 6V CR-P2 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Discharge Rate: | - |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / Not applicable |
| Detailed Description: | CR-P2 Lithium 6V Battery Non-Rechargeable (Primary) |
| Battery Chemistry: | Lithium |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Weight: | 37g |
| Shipping Info: | Due to restrictions, only ground shipment is allowed. |
| Voltage - Rated: | 6V |
| Termination Style: | Flat Top (Non-Extending) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 1.38" L x 0.77" W x 1.42" H (35.0mm x 19.5mm x 36.0mm) |
| Series: | - |
| Battery Cell Size: | CR-P2 |
| Other Names: | 547-205 547-205-ND EL223AP N205 |
| Capacity: | 1.5Ah |
Introduce
We can supply EL223APBP , send us a request quote to request EL223APBP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number EL223APBP.The price and lead time for EL223APBP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part EL223APBP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for EL223APBP
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
EL2200 | Everlight Electronics | OPTOISO 5KV TRI-STATE 8DIP | RFQ >> |
![]() |
EL2211520000G | Anytek (Amphenol Anytek) | TERM BLOCK HDR 22POS VERT 3.5MM | RFQ >> |
![]() |
EL2211530000G | Anytek (Amphenol Anytek) | TERM BLOCK HDR 22POS 90DEG 3.5MM | RFQ >> |
![]() |
EL2212000000G | Anytek (Amphenol Anytek) | TERM BLOCK 350 SOC CLOSE VER | RFQ >> |
![]() |
EL2212010000G | Anytek (Amphenol Anytek) | TERM BLOCK 350 SOC CLOSE RA | RFQ >> |
![]() |
EL2215000000G | Anytek (Amphenol Anytek) | TERM BLOCK 350 SOC CLO WF VE | RFQ >> |
![]() |
EL2215010000G | Anytek (Amphenol Anytek) | TERM BLOCK 350 SOC CLO WF RA | RFQ >> |
![]() |
EL2227CS | Intersil | IC OPAMP VFB 137MHZ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2227CS-T13 | Intersil | IC OPAMP VFB 137MHZ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2227CS-T7 | Intersil | IC OPAMP VFB 137MHZ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2227CSZ | Intersil | IC OPAMP VFB 137MHZ 8SOIC | RFQ >> |
| EL2227CY | Intersil | IC OPAMP VFB 137MHZ 8MSOP | RFQ >> | |
| EL2227CY-T13 | Intersil | IC OPAMP VFB 137MHZ 8MSOP | RFQ >> | |
| EL2227CY-T7 | Intersil | IC OPAMP VFB 137MHZ 8MSOP | RFQ >> | |
![]() |
EL2228CS | Intersil | IC OPAMP VFB 40MHZ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2228CS-T13 | Intersil | IC OPAMP VFB 40MHZ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2228CS-T7 | Intersil | IC OPAMP VFB 40MHZ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2228CSZ | Intersil | IC OPAMP VFB 40MHZ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2228CSZ-T13 | Intersil | IC OPAMP VFB 40MHZ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2228CSZ-T7 | Intersil | IC OPAMP VFB 40MHZ 8SOIC | RFQ >> |
| EL2228CY | Intersil | IC OPAMP VFB 40MHZ 8MSOP | RFQ >> | |
| EL2228CY-T13 | Intersil | IC OPAMP VFB 40MHZ 8MSOP | RFQ >> | |
| EL2228CY-T7 | Intersil | IC OPAMP VFB 40MHZ 8MSOP | RFQ >> | |
| EL2228CYZ | Intersil | IC OPAMP VFB 40MHZ 8MSOP | RFQ >> | |
| EL2228CYZ-T13 | Intersil | IC OPAMP VFB 40MHZ 8MSOP | RFQ >> | |
| EL2228CYZ-T7 | Intersil | IC OPAMP VFB 40MHZ 8MSOP | RFQ >> | |
| EL223APBP | Eveready (Energizer Battery Company) | BATTERY LITHIUM 6V CR-P2 | RFQ >> | |
![]() |
EL2244CSZ | Intersil | IC OPAMP VFB 60MHZ 120MHZ 8SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2250CS | Intersil | IC OP AMP VIDEO 125MHZ LP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2250CS-T13 | Intersil | IC OP AMP DUAL 125MHZ 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2250CS-T7 | Intersil | IC OP AMP VIDEO 125MHZ LP 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2250CSZ | Intersil | IC OP AMP DUAL 125MHZ 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2250CSZ-T13 | Intersil | IC OP AMP DUAL 125MHZ 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2250CSZ-T7 | Intersil | IC OP AMP DUAL 125MHZ 8-SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2276CS | Intersil | IC OPAMP CFA 70MHZ 14SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2276CS-T13 | Intersil | IC OPAMP CFA 70MHZ 14SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2276CS-T7 | Intersil | IC OPAMP CFA 70MHZ 14SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2276CSZ | Intersil | IC OPAMP CFA 70MHZ 14SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2276CSZ-T13 | Intersil | IC OPAMP CFA 70MHZ 14SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL2276CSZ-T7 | Intersil | IC OPAMP CFA 70MHZ 14SOIC | RFQ >> |
![]() |
EL228-A0-1 | Red Lion Controls | NETWORK SWITCH-ADVANCED 28 PORT | RFQ >> |
| EL228-AA-1 | Red Lion Controls | NETWORK SWITCH-ADVANCED 28 PORT | RFQ >> | |
![]() |
EL228-D0-1 | Red Lion Controls | NETWORK SWITCH-ADVANCED 28 PORT | RFQ >> |
![]() |
EL228-DD-1 | Red Lion Controls | NETWORK SWITCH-ADVANCED 28 PORT | RFQ >> |









