Buy DR124-151-R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DR124-151-R
Part No DR124-151-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description FIXED IND 150UH 1.3A 445.2 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:150µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):445.2 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:1.3A
Current - Saturation:1.44A
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:150µH Shielded Wirewound Inductor 1.3A 445.2 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)