Buy DR124-100-R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DR124-100-R
Part No DR124-100-R
Manufacturer Bussmann (Eaton)
Description FIXED IND 10UH 4.5A 28 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:10µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Height - Seated (Max):0.177" (4.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):28 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:4.5A
Current - Saturation:5.8A
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Original-Reel®
Detailed Description:10µH Shielded Wirewound Inductor 4.5A 28 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)