Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DGB-2.5 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DGB-2.5 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DGB-2.5
| Part No | DGB-2.5 |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | DIAPHRAGM GROMMET BLANK .37"DIA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|---|
| Flange Diameter: | 0.370" (9.40mm) |
| Detailed Description: | Hole Plug 0.250" (6.35mm) 1/4" Black |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Series: | DGB |
| Type: | Body Plug |
| Other Names: | 61188015 DGB- 2.5 DGB- 2.5-ND DGB-2.5-ND DGB2.5 RPC1940 |
| Material: | - |
| Hole Diameter: | 0.250" (6.35mm) 1/4" |
| Panel Thickness: | 0.030" (0.76mm) |
Introduce
We can supply DGB-2.5 , send us a request quote to request DGB-2.5 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DGB-2.5.The price and lead time for DGB-2.5 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DGB-2.5.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





