Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy DGB-10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy DGB-10 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
DGB-10
| Part No | DGB-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | DIAPHRAGM GROMMET BLANK 1.0"DIA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
|---|---|
| Flange Diameter: | 1.000" (25.40mm) 1" |
| Detailed Description: | Hole Plug 0.870" (22.10mm) Black |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Black |
| Series: | DGB |
| Type: | Body Plug |
| Other Names: | 61188020 DGB-10-ND DGB10 RPC3848 |
| Material: | - |
| Hole Diameter: | 0.870" (22.10mm) |
| Panel Thickness: | 0.060" (1.52mm) |
Introduce
We can supply DGB-10 , send us a request quote to request DGB-10 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number DGB-10.The price and lead time for DGB-10 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part DGB-10.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





