Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy D248-9STT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy D248-9STT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
D248-9STT
| Part No | D248-9STT |
|---|---|
| Manufacturer | Klein Tools |
| Description | CUTTER SIDE ANGLED BEVEL 9" |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Cut Edge: | Bevel |
|---|---|
| Length - Overall: | 9.00" (228.6mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Side (Diagonal) Cutter Angled Bevel 9.00" (228.6mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | 0.68 lb (308.44g) |
| Shape: | Angled |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Type: | Side (Diagonal) |
| Other Names: | 0-9264472049-9 009264472049-9 09264472049-9 1742-1372 72049-9 D248-9STT-ND D2489STT |
| Features: | High Leverage, Non-Slip, Soft Grip, Tether Ring |
| Capacity: | 1" Dia Hard Wire |
Introduce
We can supply D248-9STT , send us a request quote to request D248-9STT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number D248-9STT.The price and lead time for D248-9STT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part D248-9STT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





